Ardahan Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
1322

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi alımı yapacaktır.

Ardahan Üniversitesi çeşitli -meslek yüksekokulu / fakülte/enstitü ve program/ bölüm/ana bilim dallarına 19 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 08 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Ardahan Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 5 Profesör, 5 Doçent ve 9 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
“Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.
Not: Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür.
İlanda yer alan Ardahan Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi: Coğrafya Bölümü, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Tarih Bölümü,  Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü, Arkeoloji Bölümü
 • İlahiyat Fakültesi: Temel İslam Bilimleri Bölümü
 • Posof Meslek Yüksekokulu: Bitkisel Hayvansal Üretim Bölümü
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Sağlık Yönetimi Bölümü
 • Ardahan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü

İstenilen Belgeler:

PROFESÖR kadrosuna müracaat edecek adaylar için;
 • Başvurdukları birim, bölüm, ana bilim dalını belirten dilekçelerine, öz geçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik belgesi, iki adet fotoğraf, noter tarafından onaylanmış öğrenim belgeleri ( lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi) ve Yurt dışında alınan diplomalara Y.Ö.K. Başkanlığınca verilen denklik belgesi, yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmiş) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden oluşan 1 fiziksel ve 6 dijital (Flash Bellek) dosyayı ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır.
DOÇENT kadrosuna müracaat edecek adaylar için;
 • Başvurdukları birim, bölüm ve ana bilim dalını belirten dilekçelerine; öz geçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet fotoğraf, askerlik belgesi, noter tarafından onaylanmış öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi),yurt dışından alınan diplomalara Y.Ö.K. Başkanlığınca verilen denklik belgesi ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 fiziksel ve 4 dijital ( Flash Bellek) dosyayı ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır.
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadrosuna müracaat edecek adaylar için;
 • Başvurdukları birim, bölüm ve ana bilim dalını belirten dilekçelerine; öz geçmiş, nüfus cüzdan fotokopisi, iki adet fotoğraf, askerlik belgesi, yabancı dil belgesi, noter tarafından onaylanmış öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora belgesi) ve Yurt dışında alınan diplomalara Y.Ö.K. Başkanlığınca verilen denklik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 1 fiziksel ve 4 dijital ( Flash Bellek) dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlıklarına/Yüksekokul Müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır.
Diğer Bilgiler:
 • Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi vermeleri gerekmektedir.
 • Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir.
 • Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.
 • Tel: 0478 211 75 19

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

13 + 6 =