AÖF Ara Sınav Sonuçları Açıklandı

0
121

2019-2020 bahar dönemi Açıköğretim Fakültesi ara sınavları online olarak uygulandı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı 30 Mart 2020 tarihinde 2019-2020 bahar dönemi AÖF ara sınavları online olarak yapılacak açıklamasında bulunmuştu.

Her yıl binlerce öğrencinin girdiği Açıköğretim sınavları bu yıl Küresel Covid-19 salgını nedeniyle online olarak yapıldı. Ülkemizde de hastalığın bulaşma ve dolayısıyla yayılmasını önleme kapsamında yaklaşık iki aydır ciddi önlemler alınmaktadır. Bu önlemlere ÖSYM’nin sınav tarihlerinde yaptığı değişiklikler, ilköğretimden üniversiteye kadar uzaktan eğitim sürecine geçilmesi, YÖK’ün çeşitli meslek grubu adaylarına yönelik aldığı rahatlatıcı kararlar da dahildir.

AÖF Ara Sınavları Açıklandı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın yaptığı açıklama ile 30 Mart 2020’de alınan karar doğrultusunda online olarak 18 Nisan – 7 Mayıs tarihlerinde online olarak gerçekleşen 2019-2020 öğretim yılı bahar dönemi AÖF ara sınavları bugün açıklandı.

AÖF Ara Sınavlarının Sonuçlarına T.C. Kimlik No ve Şifre ile ulaşabilirsiniz

Sınava giren öğrenciler, sınav sonuçlarını aof.anadolu.edu.tr adresi üzerinden Öğrenci Otomasyonu‘na T.C. Kimlik ve şifreleri ve ayrıca mobil cihazları vasıtasıyla Anadolu Mobil uygulaması üzerinden sınav sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kaynak

Kovid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler dahilinde online olarak gerçekleşen 2019-2020 bahar dönemi Açıköğretim Fakültesi ara sınavlarının nasıl uygulandığı ile alakalı Anadolu Üniversitesi’nin yayınladığı yönergelerle ilgili detaylı haberimizin içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19 − thirteen =