Ankara Üniversitesi 18 Akademik Personel Alacak!

0
644

Ankara Üniversitesi 18 Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi alımı yapacağını duyurmuştur.

Ankara Üniversitesi 18 Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik personel alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden:

Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör ve doçent kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacaktır. Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların “Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme İlkeleri”nde belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

Profesörlük ve doçentlik kadrosuna başvuracakların; Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların ilgili birimlere bir dilekçe ve ekinde aşağıda içeriği belirtilen dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

Dosya İçeriği:

  • Başvuru için asgari koşulları sağladığına ilişkin beyanname
  • Doktora ve/veya doçentlik belgeleri (onaylı sureti)
  • Yabancı Dil Belgesi (onaylı sureti)
  • Özgeçmiş
  • Yayın Listesi (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini belirteceklerdir.)
  • TC Kimlik No
  • Fotoğraf (1 adet)
  • Bilimsel yayınlar, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icra olunan eserleri ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans bilim uzmanlığı çalışmaları, Üniversiteler veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan eserleri (Adaylar Profesör kadrosuna 6 takım; Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna 4 takım dosya ile başvuracaklardır.)

Önemli Notlar

1 – Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.

2 – Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3 – Başvurularda anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

4- Adaylar, eser listelerini yazılı olarak teslim etmek ve başvuru dosyalarını bir takım olarak başvuru sırasında sunmak kaydıyla, başvuru dosyalarındaki bilimsel eserlerini (makale, tez, kitap vs.) elektronik ortamda (CD ve DVD) verebilirler.

Ankara Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Diş Hekimliği Fakültesi: Temel Tıp Bilimleri anabilim dalı

Siyasi Bilgiler Fakültesi: Yönetim Bilimleri anabilim dalı

Tıp Fakültesi: Acil Tıp, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Radyoloji, Fizyoloji anabilim dalları

Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı

Resmi gazete ilanı için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 + 11 =