Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
529

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi akademik personel alım ilanı yayımladı.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, çeşitli fakülte ve bölümlerinin akademik personel kadrolarına toplamda 12 öğretim üyesi alınacağın ile alakalı ilanı 12 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi ilanında toplamda 6 Doktor Öğretim Üyesi, 3 Doçent ve 3 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden: 02.11.2018 tarih ve 30583 sayılı Resmî Gazete’de “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” uyarınca Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacak olup, adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması gerekir.  “
 • Adayların özgeçmiş ve yayın listeleri ile birlikte bilimsel çalışmalarını (makale, tez, kitap vb.) kapsayan dosyalarını, profesör kadroları için 6 takım, doçent ve doktor öğretim üyesi kadroları için 4 takım olarak ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte başvuru adresine teslim etmeleri gerekmektedir.
 • Profesör ve doçent kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacak olup, başvuruların profesör ve doçent kadroları için Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; doktor öğretim üyesi kadroları için ise ilgili fakülte dekanlığına yapılması gerekmektedir.
İlanda Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak kadroları aşağıda belirtmiştir:
 • Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi; Sosyoloji Bölümü Sosyometri Anabilim Dalı ve Tarih Bölümü Yakın Çağ Tarihi Anabilim Dalı
 • İslami İlimler Fakültesi; Temel İslam Bilimleri Bölümü İslam Mezhepleri Tarihi Anabilim Dalı,  İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Türk Din Musikisi Ana Bilim Dalı ve İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Türk İslam Edebiyatı Anabilim Dalı
 • Hukuk Fakültesi; Kamu Hukuku Bölümü Mali Hukuk Anabilim Dalı ve Kamu Hukuku Bölümü İdare Hukuku Anabilim Dalı
 • Siyasal Bilgiler Fakültesi; İşletme Bölümü Muhasebe ve Finans Anabilim Dalı

Başvuru için İstenen Belgeler:

 1. Adayın başvurduğu kadroya ait, anabilim dalı, kadro derecesi ve açıklamaları içeren dilekçe
 2. Özgeçmiş ve yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarından oluşacak şekilde profesörlük kadro başvuruları için 6 takım, doçent ve doktor öğretim üyesi kadro başvuruları için 4 takım dosya
 3. Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi ve doçentlik belgesi (onaylı)
 4. Yabancı dil belgesi (80 puan)*
 5. 2 adet fotoğraf
 6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 7. Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belgenin aslı veya onaylı kopyası
 8. Halen çalışanlar ve daha önce kamu hizmeti bulunanlar için hizmet belgesi

Başvuru Şartları

 1. Başvuruda istenilen belgelerin aslı görülmesi halinde “aslı gibidir” onayı Kurumumuzca yapılabilecektir.
 2. Adaylar, eser listelerini yazılı olarak teslim etmek ve başvuru dosyalarını bir takım olarak başvuru sırasında sunmak kaydıyla, başvuru dosyalarındaki bilimsel eserlerini (makale, tez, kitap vs.) elektronik ortamda (CD, DVD vb.) verebilirler.
 3. Doktora ve doçent unvanı yurtdışından alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.
 4. İlanımıza http://www.asbu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 5. Başvuru dilekçesinde adaya ait tüm iletişim bilgileri (cep, iş, ev telefonu ve e-mail adresi) belirtilecektir.
 6. Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
 7. Profesör kadrosuna başvuran adayların başlıca araştırma eserini belirtmeleri gerekmektedir.
 8. Üniversitemiz Senatosunun 10.04.2018 tarih ve 2018/31 sayılı kararı gereğince başvurulacak anabilim dalındaki verilen eğitim dilinden olmak şartı ile yurtdışında veya yabancı dilde eğitim veren yükseköğretim kurumlarında doktora yapmış adaydan yabancı dil puan şartı aranmaz.
Başvuru  Tarihleri 
İlk Başvuru Tarihi : 12.06.2020
Son Başvuru Tarihi : 26.06.2020
İletişim Adresi:
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü Hükümet Meydanı Ulus – ANKARA Tel: (312) 596 47 43 – 596 44 59
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eighteen + 1 =