Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
167

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi alım ilanında çeşitli fakülte ve bölümlere öğretim üyesi alımı yapacağını duyurmuştur.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi çeşitli fakülteler için 35 Doktor Öğretim Üyesi, 22 Doçent ve 22 Profesör  olmak üzere toplam 79 akademik personel alınacağını duyurmuştur.

” Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI Üniversitemiz akademik birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. 24. ve 26. maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi hükümleri çerçevesinde öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi Adaylarının Başvuru Dosyasında İstenen Belgeler:

PROFESÖR Kadrolarına Başvuracak Adaylar için: 1- Başvuru Dosyasına Eklenecek Belgeler: Doçentlik Belgesi, 2- Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Dosyası: Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygunluk beyan formu (http://personel.hacibayram.edu.tradresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan form) İlgili form ekinde, söz konusu formda işaretlenerek sağlandığı beyan edilen ilgili kriter maddelerine ilişkin bilgi ve onaylı belge veya çıktılardan oluşan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri dosyası, (fiziki olarak dosya hazırlanacaktır) 3- Yayın Dosyası: Adayların özgeçmiş, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi ve doçentlik sonrası yaptığı bilimsel çalışma ve yayınlarına ait bilgi ve belgeleri içeren 6 (altı) adet fiziki dosya teslim edilecektir.

DOÇENT Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:

1- Başvuru Dosyasına Eklenecek Belgeler: Doçentlik belgesi, 2- Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Dosyası: Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygunluk beyan formu (http://personel.hacibayram.edu.tradresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan form) İlgili form ekinde, söz konusu formda işaretlenerek sağlandığı beyan edilen ilgili kriter maddelerine ilişkin bilgi ve onaylı belge veya çıktılardan oluşan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri dosyası, (fiziki olarak dosya hazırlanacaktır.) 3-Yayın Dosyası: Adayların özgeçmiş, yayın listesi, doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarının tamamına ait bilgi ve belgeleri içeren 4 (dört) adet fiziki dosya teslim edilecektir.

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:

1-Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Dosyası: Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygunluk beyan formu (http://personel.hacibayram.edu.tradresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan form) İlgili form ekinde, söz konusu formda işaretlenerek sağlandığı beyan edilen ilgili kriter maddelerine ilişkin bilgi ve onaylı belge veya çıktılardan oluşan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri dosyası, (fiziki olarak dosya hazırlanacaktır.) 3-Yayın Dosyası: Adayların özgeçmiş, yayın listesi, doktora belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarına ait bilgi ve belgeleri içeren 4 (dört) adet fiziki dosya ilgili Dekanlık/Yüksekokula teslim edilecektir.

Açıklamalar:

1. Başvurular, bu ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten (26 Aralık) itibaren 15 gün içerisinde alınacaktır. 2. Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. 3. Profesör ve doçent adayları Üniversitemiz Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na, doktor öğretim üyesi adayları ise ilgili dekanlık veya müdürlüğe başvurularını şahsen yapacaklardır. 4. Doçent kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve kadro unvanı doçent olanlar müracaat edemez. 5. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 6. İlana ve sürece ilişkin bilgiler http://personel.hacibayram.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır. İlan detaylarına ulaşmak için tıklayınız Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × three =