Ankara Bilim Üniversitesi 8 Akademisyen Alımı Yapacak!

0
932

Ankara Bilim Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Ankara Bilim Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 8 akademisyen alınacağı ile alakalı ilanı 26 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Ankara Bilim Üniversitesi akademik kadro ilanında Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi ve Araştırma Görevlisi kadrolarında alımı yapılacağını duyurdu.
“Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI (PROFESÖR, DOÇENT, DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ, ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ) Üniversitemize; 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik”te aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak aşağıda belirtilen bölümlere öğretim üyeleri alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. “
İlanda Ankara Bilim Üniversitesi akademisyen olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi: Yazılım Mühendisliği Bölümü (İngilizce)
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: Psikoloji (İngilizce)

İstenilen Belgeler:

2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının;
 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 2. 2 adet fotoğraf,
 3. YÖK formatlı özgeçmiş,
 4. Öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi),
 5. Öz geçmiş, Doçentlik belgesi,
 6. Yayın listesi, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları,
 7. Yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını,
Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet CD ile birlikte Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne posta veya e-posta ile ([email protected]) başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye öz geçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi eklenecektir.)
2547 sayılı Kanun’un 24. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının;
 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 2. 2 adet fotoğraf,
 3. YÖK formatlı öz geçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) öz geçmiş,
 4. Doçentlik belgesi,
 5. Yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne posta veya e-posta ile ([email protected]) başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye öz geçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi eklenecektir.)
2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Dr. Öğretim Üyesi adaylarının;
 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 2. 2 adet fotoğraf,
 3. YÖK formatlı öz geçmiş,
 4. Öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ana bilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçe, özgeçmiş, doktora belgesi, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte Rektörlüğe başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, yayın listesi, doktora belgesi, yabancı dil belgesi eklenecektir.)

Öğretim Elemanı kadroları için;

Üniversitemiz, 2547 sayılı Kanun ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen şartları taşıyan Araştırma Görevlisi adaylarının;
 1. YÖK Formatlı Özgeçmiş
 2. Öğrenci Belgesi
 3. 2 adet fotoğraf,
 4. Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 5. Onaylı Mezuniyet Belgeleri (Şahsen yapılan başvurularda, diplomanın aslı ya da www.turkiye.gov.tr adresinden alınacak “Yükseköğretim Mezun Belgesi” gerekmektedir.) – Resmi Transkript (Lisans Eğitimi ile ilgili)
 6. ALES Belgesi,
 7. Yabancı Dil Belgesi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca kabul edilen sınav belgesi gerekmektedir.)
 8. SGK 4A Hizmet Dökümü
 9. Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge ile birlikte başvurmaları gerekmektedir.
 10. Başvuru süreci Resmî Gazete yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Tüm başvurular için Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğü posta veya e-posta ile (mail.ankarabilim.edu.tr) yapılan başvurular kabul edilir. Duyurulur
İletişim Adresi:
 • Adres : Ankara Bilim Üniversitesi Çamlıca Mah. Anadolu Bulvarı No: 16A/1 Yenimahalle ANKARA
 • Telefon : 0 312 397 01 50
 • E-posta adresi : mail.ankarabilim.edu.tr
 • Başvuru Süresi : 26.08.2020 – 10.09.2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19 + 3 =