Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı

0
1334

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Alanya Alaaddin Keykubat  Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 8 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 14 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Alanya Alaaddin Keykubat  Üniversitesi , öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 8 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALIM İLANI
Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun’un 31. maddesi, 657 sayılı Kanun’un 48. maddesi ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür. İlanla ilgili detaylara Üniversitemizin web (https://www.alanya.edu.tr) adresinden ulaşılabilir.”
İlanda yer alan Alanya Alaaddin Keykubat  Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Akseki Meslek Yüksekokulu: Ormancılık
 • Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Meslek Yüksekokulu: Seyahat-Turizm ve Eğlence Hizmetleri, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri
 • Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu: Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler
 • Rektörlük: Basın ve Halka İlişkiler Şube Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere

İstenilen Belgeler:

 1. Başvuru dilekçesi (https://pdb.alanya.edu.tr/ adresindeki “Norm Kadro-Akademik Atanma ve Yükseltme Formları” sekmesinde bulunan başvuru formu)
 2. Öz geçmiş
 3. Nüfus Cüzdanı Fotokopis
 4. Fotoğraf (2 adet)
 5. ALES Sonuç Belgesi
 6. Yabancı Dil Sonuç Belgesi (Meslek Yüksekokulu kadroları hariç)
 7. Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (İlana göre lisans ve/veya tezli yüksek lisans ve/veya doktora mezuniyet belgesi başvuru sırasında “e-Devlet” çıktısı kabul edilmektedir. E-Devlet kapısı haricindeki diplomalar mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı belge olmalıdır. (Ayrıca yurt dışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin kabul edildiğini gösteren belge.)
 8. Lisans Transkripti (Aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı veya karekodlu transkript belgesi. Transkript belgesinde her iki not ortalaması bulunan adayların 100’lük sisteme göre mezun olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde lisans not ortalamasının 100’lük sisteme göre eşdeğerliği yönetmelik uyarınca yapılacaktır.)
 9. Tecrübe Belgeleri (İlana göre tecrübe şartı isteniyorsa; çalışılan iş yerlerinden alanları ve görev yaptığı tarihleri gösterir imzalı belge ve SGK hizmet dökümü, kamuda çalışmış ya da çalışanlar için ise ilgili kurumdan ya da e-Devlet kapısından alınan onaylı hizmet belgesi)
 10. Askerlik Belgesi (e-Devlet kapısı üzerinden alınan terhis, tecilli veya muaf olduğuna dair askerlik belgesi)
 11. İlan özel şartlarında belirtilen belge ve sertifikalar
 12. Adli sicil kaydı olmadığına dair e-Devlet kapısı üzerinden alınan belge

AÇIKLAMALAR:

 • Atanmaya hak kazanıldığında istenilen belgelerin Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılmak suretiyle mühürlenerek onaylanması veya noter tarafından onaylı olması gereklidir. Onaysız belgeler geçersiz kabul edilir.
 • Üniversite, ilanın sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversitemiz internet sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
 • Adayların istenen şartları taşımadığı, belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilenlerin tüm işlemleri iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
 • İdare gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.
 • Adaylar ilanda belirtilen kadrolardan sadece birine başvuruda bulunabilir.
SINAV TAKVİMİ
 • Başvuru Başlangıç Tarihi: 14.10.2020
 • Son Başvuru Tarihi: 28.10.2020 (mesai bitimine kadar)
 • Ön Değerlendirme İlan Tarihi: 03.11.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi: 06.11.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 10.11.2020
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi: https://www.alanya.edu.tr
 • Başvuru Başvurular ilanda belirtilen Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine, Rektörlük kadroları için ise Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.
 • Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × five =