Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Akademisyen Alım İlanı

0
405

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi akademik kadro ilanı yayımladı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, çeşitli fakülte ve bölümlerinin öğretim üyesi kadrolarına toplamda 5 akademisyen alınacağı ile alakalı ilanı 5 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi akademisyen ilanında toplamda 1 Doçent, 1 Profesör ve 3 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşullarının ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan öğretim üyesi alınacaktır.
 • Birden fazla kadro ilanına yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Doçent ve profesör kadrosu başvuruları Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır.
 • Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.
 • İlanla ilgili detaylara Üniversitemizin web (https://www.alanya.edu.tr) adresinden ulaşılabilir
İlanda Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi;
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi; Hemşirelik Bölümüne ve
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; İşletme Bölümüne alım yapılacağı belirtildi.

Öğretim Görevlisi Alım İlanı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğünden:Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun’un 31. maddesi, 657 sayılı Kanunun 48. maddesi ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır.  “
İlanda Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi,
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Yüksekokulu; Toptan ve Perakende Satış bölümüne veSağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; Tıbbi Hizmetler ve Teknikler ve Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri bölümlerine alım yapılacağı belirtilmiştir.

Genel Şartlar:

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.
 2. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
 3. Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
 4. ALES’ten en az 70 puan almış olmak gerekir.
 5. Fakülteler ve Rektörlük bünyesindeki öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı ilan başvurularında adayın lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türü ya da ilan edilen bölüm/anabilim dalı/program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü dikkate alınacaktır.
 6. Meslek Yüksekokulu bünyesindeki öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı ilan başvurularında adayın tercihine göre, ilanda belirtilen ALES puan türünü ya da lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türünü kullanabilecektir.
 7. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 8. Meslek yüksekokulu haricindeki kadrolarda Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.

Başvuru için İstenen Belgeler:

 1. Başvuru dilekçesi (https://pdb.alanya.edu.tr/ adresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan başvuru formu) eksiksiz doldurulmalıdır.
 2. Öz geçmiş
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 4. Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 (iki) adet fotoğraf
 5. ALES Belgesi
 6. Yabancı Dil Sonuç Belgesi
 7. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Diplomalarının (yurt dışından alınmış ise Denklik Belgesinin) aslı veya onaylı örneği (e-devlet kapısından alınacak karekodlu mezuniyet belgesi de kabul edilecektir.)
 8. Lisans ve Yüksek Lisans Transkript belgesinin aslı veya onaylı örneği.
 9. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğuna dair askerlik belgesi.
 10. Alanında Onaylı İş Tecrübe Belgesi (SGK Belgesi ile birlikte ıslak imzalı veya elektronik imzalı olmalıdır.)
 11. HİTAP Hizmet Dökümü (Halen bir kurumda çalışanlar ile çalışıp ayrılmış olanlar için)
 12. Onaylı Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için ıslak imzalı veya elektronik imzalı belge)
 13. Adli sicil kaydı olmadığına dair e-Devlet üzerinden alınan belge
Muafiyet
 • Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
 • Meslek Yüksekokullarının, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
Açıklamalar
 1. Askerlik Belgesi ve diplomaların başvuru sırasında e-Devlet kapısından alınacak karekodlu belgeler kabul edilmektedir.
 2. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin kabul edildiğini gösteren belge ibrazı gerekmektedir.
 3. E-Devlet kapısından alınacak karekodlu belgeler hariç, başvuruda istenilen belgelerin Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak mühürlenip onaylanması veya Noter onaylı olması gereklidir. Onaysız belgeler geçersiz kabul edilir.
 4. Aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı veya karekodlu verilecek transkript belgesinde her iki not ortalaması bulunan adayların 100’lük sisteme göre mezun olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde lisans not ortalamasının 100’lük sisteme göre eşdeğerliği Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında yönetmelik uyarınca yapılacaktır.
 5. Postadaki gecikmeler nedeniyle süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır.
 6. Adaylar ilanlarda, belirtilen kadro derecesinin atanma şartını taşıması gerekmektedir.
 7. Üniversitemiz sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
İLAN BAŞLANGIÇ TARİHİ : 05 Haziran 2020 İLAN BİTİŞ TARİHİ : 19 Haziran 2020
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × five =