Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
505

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi alımı yapacak!

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi olarak toplam 6 akademik personel alım yapacağını duyurmuştur.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşullarının ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan öğretim üyesi alınacaktır. Birden fazla kadro ilanına yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvurular ilanda belirtilen birime şahsen yapılacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür. İlanla ilgili detaylara Üniversitemizin web (https://www.alanya.edu.tr) adresinden ulaşılabilir.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi alım ilanında hangi fakülteye hangi akademik kadroya alım yapılacağı ve aranan niteliklere yazının devamına ulaşabilirsiniz.

Tıp Fakültesi Dahili Tıp ve Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü:

* Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında 1 Profesör alımı için aranan nitelikler; Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında doçent unvanı almış olmak. Üro-Jinokoloji Alanında yurt dışında eğitim almış olmak.

*Nöroloji Anabilim Dalında 1 Dr. Öğretim Üyesi için aranan nitelikler;Tıp Fakültesi mezunu olmak. Stroke ve İnvaziv Nöroloji konusunda bilimsel çalışması olmak. Multiple SklerozAteroskleroz İlişkisi konusunda bilimsel çalışması olmak. Anjio Ünitesinde çalışma deneyimi olmak.

Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü:

* Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında  1 Doçent alımı için  aranan nitelikler; Protetik Diş Tedavisi alanında doçent unvanı almış olmak. Protez Materyallerinin Polisajlanmasıyla ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü:

*İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalında  1 Profesör alımı için  aranan nitelikler; Deprem Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak. Altyapı Sistemlerinin Deprem Performansı konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Deprem Yalıtımlı Yapıların Performansları konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü:

*Tıbbi Laboratuvar Teknikleri  Anabilim Dalında 1 Dr. Öğretim Üyesi için aranan nitelikler; Biyoloji Alanında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Bitkilerin Nöroprotektif Etkileri konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Üçboyutlu Hücre Kültür Modelleri konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak .

Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü:

* Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Anabilim Dalında 1 Dr. Öğretim Üyesi için aranan nitelikler; Biyosistem Mühendisliği Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Arazi Toplulaştırma konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Resmi Gazete’ de yayımlanan ilana ulaşmak için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × 5 =