Aksaray Üniversitesi 3 Araştırma Görevlisi Alımı Yapacak!

0
906

Aksaray Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı yayımladı.

Aksaray Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 3 öğretim elemanı alınacağı ile alakalı ilanı 7 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında toplamda 3 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden: Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde; Üniversitemizin aşağıda yer alan birimlerine 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır. “
 • Başvuruda bulunacak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi ve Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfası (http://personel.aksaray.edu.tr/tr) Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi ile bu ilanda belirtilen özel şartlara haiz olmaları zorunludur.
İlanda Aksaray Üniversitesi öğretim elemanı olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Hemşirelik
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: Mimarlık
 • Spor Bilimleri Fakültesi: Antrenörlük Eğitimi

İstenilen Belgeler:

1) Başvurulan unvan, birim, bölüm, programı/anabilim dalı ile iletişim bilgilerinin eksiksiz şekilde belirtildiği bir dilekçe, 2) Özgeçmiş, 3) ALES sonuç belgesinin çıktısı, 4) Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesinin çıktısı, 5) Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, 6) Lisans transkript belgesi, 7) Lisansüstü öğrenci belgesi ve transkript belgesi, 8) Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğraf, 9) Nüfus cüzdan fotokopisi, 10) Halen bir kamu kurumunda çalışan veya daha önce çalışmış adaylardan hizmet belgesi,

DİĞER HUSUSLAR

 1. Adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 2. ALES puanının geçerlilik süresi açıklandığı tarihinden itibaren 5 (beş) yıldır.
 3. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
 4. Adayların ibraz etmiş olduğu lisansüstü eğitim belgelerinde Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nde belirtilen azami öğrenim sürelerini aşmamış olduklarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 5. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır; yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
 6. Atanmaya hak kazanan adayların tüm belgeleri onaylı olmak zorundadır.
 7. İdare uygun gördüğü takdirde İlanın her aşaması iptal edilebilir.
 8. İlanımıza http://www.aksaray.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.
 9. Başvurular şahsen veya posta ile yapılabilir. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihi mesai bitimine kadar başvuru yapılacak ilgili birime ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.
SINAV TAKVİMİ
 • İlan Yayım Tarihi : 07.12.2020
 • Başvuru Başlangıç Tarihi : 07.12.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 22.12.2020
 • Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 24.12.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi : 29.12.2020
 • Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 30.12.2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

two × 3 =