Aksaray Üniversitesi 2020-2021 Bahar Dönemi Lisansüstü Başvuruları

0
932

Aksaray Üniversitesi 2020-2021 Bahar Dönemi lisansüstü başvuruları başladı.

Aksaray Üniversitesi, Fen, Sosyal ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri 2020-2021 Bahar Dönemi yüksek lisans ve doktora başvuruları devam etmektedir.

Aksaray  Üniversitesi yüksek lisans ve doktora başvuruları için Lisansüstü Eğitim Enstitüleri başvuru süreçleri hakkında bilgilendirmeleri aşağıda bulabilirsiniz:
2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Eğitim Başvuruları Lisansüstü Eğitim Enstitüsü için 21-31 Ocak 2021 tarihleri arasında Çevrimiçi / ONLINE olarak yapılmaktadır.

Aksaray Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları

Tezli/ Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora için 

Önemli Tarihler

Doktora / Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
Başvuru Tarihleri 18 Ocak-08 Şubat 2021
Mülakata Alınacak Doktora Aday Listesinin İlanı (Kurumsal Web Sayfasından İlan Edilir) 11 Şubat 2021
Doktora Mülakat Sınav Tarihleri (Mülakat Online Yapılacaktır) 15-16 Şubat 2021
Yüksek Lisans ve Doktora değerlendirme sonuçlarının WEB sayfasında ilan edilmesi 17 Şubat 2021
Yüksek Lisans ve Doktora Değerlendirme Sonuçlarına itiraz 18 Şubat 2021
Yüksek Lisans ve Doktora Kesin Kayıt hakkı kazananların Enstitünün WEB sayfasında ilan edilmesi 19 Şubat 2021
Asıl Kayıt Tarihleri 22 Şubat 2021-24 Şubat 2021
Yedek Kontenjan İlanı 25 Şubat 2021
Yedek Kayıt Tarihi 25 Şubat 2021 – 26 Şubat 2021
NOT: Sonuçlara itirazlar 18 Şubat 2021 tarihinde, enstitümüze e-posta ([email protected]) yoluyla başvurulduğu takdirde dikkate alınacaktır. E-posta yoluyla gönderilecek dilekçelerde dilekçenin imzalı hali taratılmış olmalıdır. İmzasız dilekçeler işleme konulmayacaktır. Fen Bilimleri Enstitüsü ilan detayları ve kontenjan bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Aksaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları

Tezli /Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora için 

ONLİNE BAŞVURU İŞLEMLERİ

 • 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında kontenjan açılan programlara başvuru işlemleri 18 Ocak 2021 – 08 Şubat 2021 tarihleri arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü internet adresinden elektronik ortamda yapılacaktır.
 • Online başvuru işleminin son aşamasında sistem üzerindeki “Yazdır” seçeneği ile “başvuru formu” çıktısı alınarak kesin kayıtlara kadar ilgili belge saklanacaktır. Başvuru formu çıktısı alındıktan sonra sisteme tekrar giriş yapılarak yapılan değişiklerden sonra da mutlaka kaydet yapıp çıktısını almak gerekmektedir. Bu belge kesin kayıtlarda istenecektir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Sisteme yükleyeceğiniz resimler öğrenci kimliğinde kullanılacağından 4,5-6 cm ebatlarında vesikalık resim olmalıdır. Yüklenen belgelerin okunaklı, düzgün, eksiksiz ve onaylı (e-devletten alınan belgeler hariç) olduğu kontrol edilmelidir, aksi takdirde başvurularınız dikkate alınmayacaktır.
 • Not: Belgelerinizi fotoğraf çekerek değil bir tarayıcıdan taratarak sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

Önemli Tarihler

Doktora / Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
 • Başvuru Tarihleri: 18 Ocak 2021 – 08 Şubat 2021
 • Doktora Programları İçin Mülakata Alınacak Aday Listesinin İlanı (Kurumsal Web Sayfasından İlan Edilir):  11 Şubat 2021
 • Doktora Mülakat Sınav Tarihleri (Mülakat Online Yapılacaktır): 15 Şubat 2021 – 16 Şubat 2021
 • Doktora ve Yüksek Lisans değerlendirme sonuçlarının WEB sayfasında ilan edilmesi: 17 Şubat 2021
 • Doktora ve Yüksek Lisans Değerlendirme Sonuçlarına itiraz: 18 Şubat 2021
 • Doktora ve Yüksek Lisans için Kesin Kayıt hakkı kazananların Enstitünün WEB sayfasında ilan edilmesi: 19 Şubat 2021
 • Doktora ve Yüksek Lisans Asıl Kayıt Tarihleri: 22 Şubat 2021 – 24 Şubat 2021
 • Doktora ve Yüksek Lisans Yedek Kontenjan İlanı: 25 Şubat 2021
 • Doktora ve Yüksek Lisans Yedek Kayıt Tarihi: 25 Şubat 2021 – 26 Şubat 2021
NOT:
Sonuçlara itirazlar 18 Şubat 2021 tarihinde enstitümüze, e-posta ([email protected]) yoluyla başvurulduğu takdirde dikkate alınacaktır. E-posta yoluyla gönderilecek dilekçelerde dilekçenin imzalı hali taratılmış olmalıdır. İmzasız dilekçeler işleme konulmayacaktır. Sosyal Bilimler Enstitüsü ilan detayları ve kontenjan bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları

ONLİNE BAŞVURU İŞLEMLERİ

 • 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında kontenjan açılan programlara başvuru işlemleri 18 Ocak 2021-08 Şubat 2021 tarihleri arasında Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü internet adresinden elektronik ortamda yapılacaktır.
 • Online başvuru işleminin son aşamasında online sistem üzerindeki “yazdır” seçeneği ile “başvuru formu” çıktısı alınarak kesin kayıtlara kadar ilgili belge saklanacaktır. Başvuru formu çıktısı alındıktan sonra sisteme tekrar giriş yapılarak yapılan değişiklerden sonra da mutlaka kaydet yapıp çıktısını almak gerekmektedir. Bu belge kesin kayıtlarda istenecektir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Sisteme yükleyeceğiniz resimler öğrenci kimliğinde kullanılacağından 4,5-6 cm ebatlarında vesikalık resim olmalıdır. Yüklenen belgelerin okunaklı, düzgün, eksiksiz ve onaylı (e-devletten alınan belgeler hariç) olduğu kontrol edilmelidir, aksi takdirde başvurularınız dikkate alınmayacaktır.
 • Online Başvuru Esnasında Gereken Belgeler:
  • Vesikalık Fotoğraf
  • Diploma
  • Transkript
  • ALES Sonuç Belgesi
  • Yabancı Dil Belgesi (Doktora Programı için)
 • Not: Belgelerinizi fotoğraf çekerek değil bir tarayıcıdan taratarak sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

Tezli Yüksek Lisans Programları Başvuru Koşulları ve Değerlendirmem BAŞVURU KOŞULLARI:

 1. Lisans Programından mezun olmak (Anabilim Dalı başvuru koşullarında belirtilen Lisans diplomasına sahip olmak).
 2. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı’ndan (ALES) başvurduğu programın puan türünde en az 55 puan veya kontenjan ve başvuru şartları tablosunda özel şartlarda belirtilmiş ise gerekli puanı almış olmak, (Son 5 yıl içerisinde)
 3. Lisans Programındaki mezuniyet not ortalamasının eğer belirtilmiş ise kontenjan ve başvuru şartları tablosunda belirtilen puan veya eşdeğerinin olması,

Doktora Programları Başvuru Koşulları ve Değerlendirme BAŞVURU KOŞULLARI:

 1. Doktora programlarına başvurabilmek için; adayların Anabilim Dalı başvuru koşullarında belirtilen bir yüksek lisans diploması veya hazırlık sınıfları hariç en az 10 yarıyıl süreli Veteriner Fakülteleri Lisans diplomasına sahip olmaları gerekir.
 2. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı’ndan (ALES) başvurduğu programın puan türünde kontenjan ve başvuru şartları tablosunda özel şartlarda belirtilmiş ise gerekli puanı almış olmak, belirtilmemiş ise yüksek lisans derecesi ile başvurularda en az 55 puan almış olmak. (Son 5 yıl içerisinde)
 3. Yüksek Lisans mezuniyet not ortalamasının, kontenjan ve başvuru şartları tablosunda belirtilen puan veya eşdeğerinin olması,
 4. Yabancı Dil Sınavından (YDS ve YÖKDİL) ya da Üniversitelerarası Kurul tarafından kabul edilen bir sınavdan eşdeğer bir puanı (Son 5 yıl içerisinde alınmış) eğer kontenjan ve başvuru şartları tablosunda ki özel şartlarda belirtilmiş ise gerekli puanı, belirtilmemiş ise en az 55 puan almış olmak.
Sağlık Bilimleri Enstitüsü ilan detayları ve kontenjan bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.
Lisansüstü başvurusu ile alakalı görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.
Güncellenen 2020-2021 Bahar Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora ilanlarının tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × 4 =