Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor!

0
1751

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi alımı yapacak!

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi olarak toplam 2 akademik personel alımı yapacağını duyurmuştur.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. İlan edilen kadrolar aşağıda belirtilmiş olup, istenen evraklara ilişkin detaylı bilgilere www.afsu.edu.tr web sayfasından erişilebilecektir.

Genel Açıklamalar

1. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin (lisans ve yüksek lisans YÖK tarafından, doktora ÜAK tarafından) onaylanmış olması şarttır.

2. Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.

3. Müracaat eden adayların aranan koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından ön incelemeye alınacak olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.

4. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.

5. Adayların başvuru yaptıkları ilandaki kadro derecelerine atanma şartlarına sahip olması gerekir.

6. Başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazetede yayın tarihinden itibaren 15 gün olup, başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

7. Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen (08:30 – 17:00 saatleri arasında) veya posta ile yapılacak olup süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

8. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak veya iptal edilecektir.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi alım ilanında hangi fakülteye hangi akademik kadroya alım yapılacağı ve aranan niteliklere yazının devamına ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü:

* Ergoterapi Anabilim Dalında 1 Dr. Öğretim Görevlisi alımı için aranan nitelikler;

Fizyoterapi ve rehabilitasyon, fizik tedavi ve rehabilitasyon veya ergoterapi lisans mezunu olmak, fizyoterapi ve rehabilitasyon, fizik tedavi ve rehabilitasyon veya ergoterapi alanlarından birinde doktora yapmış olmak.

Şuhut Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü:

* Patoloji Laboratuvar Teknikleri Dalında 1 Dr. Öğretim Üyesi için aranan nitelikler;

Yükseklisans ve doktorasını biyokimya (tıp) alanında yapmış olmak, proteomik alanında çalışma yapmış olmak.


Resmi Gazete’ de yayımlanan ilana ulaşmak için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

12 − one =