Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı Yapacak!

0
545
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 21 Aralık 2020 tarihli akademik ilanı için 23 Aralık 2020 tarihinde Düzeltme İlanı yayımladı.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, 21 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan akademik kadro ilanında toplamda 25 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, öğretim elemanı alım ilanında bünyesine 13 Öğretim Görevlisi ve 12 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ‘in ilgili maddeleri uyarınca öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alınacaktır.”
İlanda Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademisyen kadroları için alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
  • Rektörlük
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Yönetimi
  • Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Dişçilik Hizmetleri Bölümü, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler, Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü
  • Tıp Fakültesi: Temel Tıp Bilimler
  • Eczacılık Fakültesi: Eczacılık Meslek Bilimleri, Temel Eczacılık Bilimleri

Genel Açıklamalar:

  1. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün olup başvuruların Personel Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla yapılması gerekmektedir.
  2. Araştırma görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi gereğince atama yapılacaktır.
  3. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler. Birden fazla kadroya yapılan başvuruların hiçbirisi dikkate alınmaz.
  4. Adayların ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olması gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
  5. Lisansüstü eğitimde azami eğitim süresini aşmış olan veya süre sıfırlamasına tabi olan (lisansüstü eğitimini azami sürede tamamlayamaması nedeniyle) öğrenciler ile lisansüstü eğitimini azami sürede tamamlayamaması nedeniyle araştırma görevlisi kadrosundan ilişiği kesilen öğrenciler araştırma görevlisi kadrolarına başvuramazlar.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × five =