Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademisyen Alımı Yapıyor!

0
939

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 26 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 9 Temmuz 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında 4 Profesör, 4 Doçent ve 18 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. “
İlanda Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Eczacılık Fakültesi: Eczacılık Teknolojisi, Temel Eczacılık Bilimleri
 • Tıp Fakültesi: Temel Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri, Cerrahi Tıp Bilimleri
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Klinik Bilimler
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Hemşirelik
 • Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler
Genel Açıklamalar:
 1. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin (lisans ve yüksek lisans YÖK tarafından, doktora ÜAK tarafından) onaylanmış olması şarttır.
 2. Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
 3. Müracaat eden adayların aranan koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından ön incelemeye alınacak olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
 4. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
 5. Adayların başvuru yaptıkları ilandaki kadro derecelerine atanma şartlarına sahip olması gerekir.
 6. Başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazetede yayın tarihinden itibaren 15 gün olup, başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.
 7. Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen (08:30 – 17:00 saatleri arasında) veya posta ile yapılacak olup süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
 8. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak veya iptal edilecektir.
Başvuru Tarihleri
İlk Başvuru Tarihi: 9 Temmuz 2020
Son Başvuru Tarihi: 23 Temmuz 2020
Başvuru Adresi ve İletişim
Telefon : 0 272 2462842 Adres : AFSU Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Zafer Sağlık Külliyesi Dörtyol Mahallesi 2078 Sokak No: 3 Afyonkarahisar.
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eleven + nineteen =