Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
1055

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 5 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 22 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademik kadro ilanında 2 Doçent ve 3 Profesör  alımı yapılacağını duyurdu.
“Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. İlan edilen kadrolar aşağıda belirtilmiş olup, istenen evraklara ilişkin detaylı bilgilere www.afsu.edu.tr web sayfasından erişilebilecektir”
İlanda Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Tıp Fakültesi: Cerrahi Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri
Genel Açıklamalar:
 1. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin (lisans ve yüksek lisans YÖK tarafından, doktora ÜAK tarafından) onaylanmış olması şarttır.
 2. Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
 3. Müracaat eden adayların aranan koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından ön incelemeye alınacak olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
 4. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
 5. Adayların başvuru yaptıkları ilandaki kadro derecelerine atanma şartlarına sahip olması gerekir.
 6. Başvuru süresi bu ilanın Resmî Gazete’de yayın tarihinden itibaren 15 gün olup, başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.
 7. Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen (08:30 – 17:00 saatleri arasında) veya posta ile yapılacak olup süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
 8. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak veya iptal edilecektir.
Başvuru Yapılacak Adres:
 • Telefon : 0 272 246 2842
 • Adres : AFSU Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Zafer Sağlık Külliyesi Dörtyol Mahallesi 2078 Sokak No: 3 Afyonkarahisar

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

12 − three =