Adıyaman Üniversitesi 45 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
272

Adıyaman Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Adıyaman Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 45 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 14 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Adıyaman Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 14 Profesör, 21 Doçent, 10 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir. (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır)”
İlanda yer alan Adıyaman Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Biyoloji, Fizik, Matematik, Kimya, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı
 • Eğitim Fakültesi: Temel Eğitim, Türkçe ve Sosyal Bilgiler Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi
 • Tıp Fakültesi: Dahili Tıp Bilimleri, Cerrahi Tıp Bilimleri
 • Turizm Fakültesi: Turizm İşletmeciliği
 • İslami İlimler Fakültesi: Temel İslam Bilimleri
 • Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu: Makine ve Metal Teknolojileri
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İşletme
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği
 • Yabancı Diller Yüksekokulu: Yabancı Diller

Başvuru Belgeleri:

 1. Profesör kadrosuna müracaat edeceklerin: Dilekçeleri ekinde; özgeçmişini, doçentlik belgesinin suretini, bilimsel çalışmalarının tamamını kapsayan dosyalarını pdf formatında 6 adet CD ve taşınabilir bellek; ayrıca 1 adet basılı dosya (Personel Daire Başkanlığı’nda muhafaza edilecektir) ile başvurmaları gerekmektedir.
 2. Doçent kadrosuna müracaat edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, doçentlik belgesinin suretini, bilimsel çalışmalarının tamamını kapsayan dosyalarını pdf formatında 4 adet CD ve taşınabilir bellek; ayrıca 1 adet basılı dosya (Personel Daire Başkanlığı’nda muhafaza edilecektir) ile başvurmaları gerekmektedir.
 3. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna müracaat edeceklerin: Dilekçeleri ekinde, özgeçmişini, bilimsel çalışmalarının tamamını kapsayan dosyalarını pdf formatında 4 adet CD ve taşınabilir bellek; ayrıca 1 adet basılı dosya (ilgili birim tarafından Personel Daire Başkanlığı’na gönderilecektir.) ile başvurmaları gerekmektedir. Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına Doçentler başvuramazlar.
MÜRACAAT YERİ VE TARİHİ:
 • Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na, diğer adayların ilgili birimlere; ŞAHSEN başvurmaları gerekmektedir.
 • Müracaatlar ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılmalıdır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × 2 =