Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi 11 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
302

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 11 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 18 Şubat 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 5 Profesör, 1 Doçent 5 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
“Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimleri için 2547 sayılı Kanunun 26. 24. ve 23. maddesinde belirtilen asgari koşulların yanında, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır. “
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, öğretim elemanı kadroları için ilgili kadroyu içeren birimleri aşağıda iletilmiştir:
 • Tıp Fakültesi: Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, İç Hastalıkları
 • Eczacılık Fakültesi: Klinik Eczacılık
 • Spor Bilimler Fakültesi: Spor Yöneticiliği
 • Senoloji Araştırma Enstitüsü: Genel Senoloji
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü: Genom Çalışmaları

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

 1. Profesör kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım yayınlarını (CD veya USB) taşınabilir belleğe ekleyerek Rektörlüğümüze ilan tarihinden itibaren on beş (15) gün içinde bizzat başvurmaları gerekmektedir.
 2. Doçent kadrosu daimi statüde olup, atanmak isteyen adayların özgeçmişlerini, noterden tasdikli doçentlik belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını (CD veya USB) taşınabilir belleğe 4 nüsha halinde dilekçelerine ekleyerek ilan tarihinden itibaren on beş (15) gün içinde bizzat başvurmaları, ayrıca Doçent kadrosuna başvuracak adayların Üniversitelerarası Kurul tarafından değişecek bilim alanları için ayrı ayrı belirlenen ve halen yürürlükte olan Doçentlik kriterlerini sağlamış olmaları gerekmektedir.
 3. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların özgeçmişlerini, noter tasdikli doktora belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını (CD veya USB) taşınabilir belleğe 4 nüsha halinde dilekçelerine ekleyerek ilan tarihinden itibaren on beş (15) gün içinde ilgili birime bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Diğer Şartlar:

 • Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. maddesinin 7. fıkrasının (ç) bendi uyarınca yabancı dille eğitim yapan bölümlerde yabancı dil şartı aranmaktadır.
 • Adayların yurt dışındaki üniversitelerden aldıkları diplomaların denkliğini Üniversitelerarası Kurulun onaylaması gerekmektedir.
 • Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
BAŞVURU ADRESİ:
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü, Kayışdağı Cad. No: 32 Ataşehir-İSTANBUL Tel: 0216 500 44 44

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twenty + nine =