Abdullah Gül Üniversitesi 5 Akademisyen Alımı Yapacak!

0
1368

Abdullah Gül Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Abdullah Gül Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 2 öğretim üyesi ve 3 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 23 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Abdullah Gül Üniversitesi , akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 2 Doktor Öğretim Üyesi ile 2 Öğretim Görevlisi ve 1 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI Eğitim dili İngilizce olan Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartlar ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri uyarınca “YÖKGELECEK PROJESİ” öncelikli ve özellikli alan öğretim üyesi istihdamı kapsamında Dr. Öğretim Üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin ilgili maddeleri gereğince yabancı dil asgari koşullarını sağlamış olmak şartıyla ilanda belirtilen ve aşağıda ayrıntıları verilen evraklarla birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir.  
İlanda yer alan Abdullah Gül Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi:  Biyomühendislik,  Moleküler Biyoloji ve Genetik

Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler:

 1. Başvurular ilanımızın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde şahsen yapılacak olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 2. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Yurt dışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
 4. Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
 5. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvuru yapabilir.

Başvuruda İstenilen Belgeler

 • Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuru yapacak adaylar, dilekçesinde yabancı dilini ve başvurmuş olduğu ana bilim dalını belirtmesi gerekmektedir.
 • Adayların varsa hizmet belgesi, yayın listesi lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları (onaylı suretleri veya e-Devlet üzerinden karekodlu belge kabul edilir.) özgeçmişi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan ve belgeleyen bir adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren dört adet USB’yi ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.
 • İlan ile ilgili bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 • Üniversitemiz Rektörlüğü uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir

Öğretim Elemanı Alım İlanı

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğünden: Eğitim dili İngilizce olan Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartlar, 10/07/2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve 09/11/2018 tarih, 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca; “Öğretim Görevlisi” ve “Araştırma Görevlisi” alınacaktır.”
İlanda yer alan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Yabancı Diller Yüksekokulu: Yabancı Diller Bölümü
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler

 • Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir.
 • Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adaylarda en az “Tezli Yüksek Lisans” derecesine sahip olmak şartı aranır.
 • Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.
 • Araştırma Görevlileri ilanlarında atamalar 2547 sayılı Kanunun 50-d maddesine göre yapılacaktır.
 İstenilen Belgeler
 • Başvuru Dilekçesi (www.agu.edu.tr)
 • Öz geçmiş
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Lisans/ lisansüstü diploma fotokopisi
 • Lisans transkript belgesi fotokopisi
 • ALES Belgesi
 • Yabancı Dil Belgesi
 • Lisansüstü öğrenci olduğuna dair belge (Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adaylar için)
 • Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olan ve/veya ayrılmış olan adaylar için)

Açıklamalar

 1. İlanımızın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi (Zorunlu Ortak Ders) kadro başvuruları ilgili birimlere, şahsen veya posta yolu ile yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 2. Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
 3. Üniversitemiz Rektörlüğü uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
 4. Sınav takvimi Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecek olup, İlan ile ilgili bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × five =