2021 Hemşire Maaşları Ne Kadar?

0
890
2021 Hemşire Maaşları Ne Kadar?

Sağlık alanında kariyer yapmak isteyen ya da yeni mezun olacak hemşire adaylarının popüler sorularından biri maaş hakkındadır.

Sağlık sektöründe en çok talep gören mesleklerden biri olan Hemşirelik gerek eğitimi gerekse verilen emek açısından doktorluk mesleğini takip eden bir öneme sahiptir. Bir kişi bu mesleği seçmeden önce avantajlarını ve dezavantajlarının yanı sıra maddi olarak tatmin olup olmayacağını da göz önünde bulundurmalıdır. Bu sebeple hemşire adayları arasında 2021 Hemşire Maaşları Ne Kadar? sorusu günümüzde önemli bir soru haline gelmiştir.

Hemşire olmak için alınan eğitimin arkasından iş hayatına atılacak adayların en çok araştırdığı konu hemşire maaşlarının ne kadar olduğudur. Bu nedenle biz de bu yazımızda hemşireler ne kadar maaş alır? 2021 hemşire maaşı ne kadar? En yüksek hemşire maaşı nedir? daha bir çok sorunuza yanıt vermeye çalışacağız.

2021 Hemşire Maaşları Ne Kadar?

2021 yılında ay sonunda eline geçen net tutar olarak hemşire maaşı ne kadar sorusu noktasında değerlendirme yapmamız gerekirse; Hemşirelik mesleğinde hemşirelerin lise veya lisans mezunu olması, özel sektörde çalışması ya da devlet memuru olması gibi durumlarda maaşlar farklılık göstermektedir.

2021 Yılı Yeni İşe Başlayan Hemşire Maaşı

Normalde devlet memuru olmak isteyen tüm hemşireler 9/1 gösterge ile memuriyete başlarlar. Bu gösterge rakamı memuriyetin başlangıç aşamasıdır. Memurlar lisans, yüksek lisans mezunu olmak, takla kademesi vs. noktalarda devletin talep ettiklerini sağladıklarında kademeleri yükselmektedir.Yeni mezun hemşire maaşı 2021 yılında alınan ek ödenekler ve farklı takla dereceleri nedeniyle ortalama 2950 tl olarak bilinmektedir.

2021 Lisan Mezunu Hemşire Maaşı

Lisans mezunu ve 10 yıldır çalıştığını gösteren ya da hızlı atlanan kademeler nedeniyle en az 7 yıllık çalışan bir hemşire maaşı ise 2020 yılında 5465 TL’ydi. Lisans mezunu hemşirelerin 2021 yılı maaşları ocak ayı itibariyle 5.868 TL’ye yükselmiştir.

2021 Emekli Hemşire Maaşı

Gösterge rakamı 1 / 4 olan bir hemşire Emekli Hemşire statüsünde bulunmaktadır. 2020 yılında  3.364 TL almaktaydı. 2021 yılında yapılan zamlarlar birlikte emekli hemşire maaşları 3.364 TL’den 3.645 TL’ye yükselmiştir.


İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

two × one =