2020 İlkbahar YÖKDİL Geç Başvuru Günü

0
124
 

2020 İlkbahar YÖKDİL için geç başvuru günü.

2020 İlkbahar Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) Geç Başvuru Günü Bugün

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek YÖKDİL Sınavı başvuruları, 8 Ocak 2020 tarihinde saat 10.00 itibariyle başladı ve 16 Ocak 2020 saat 23.59’da sona erdi.

8-16 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen başvuruları kaçıran adaylar aşağıda belirtilen geç başvuru gününde ödemelerini yaparak başvuru işlemlerini tamamlamalıdırlar.

Geç Başvuru: 28 Ocak 2020 (aynı gün sona erecektir)

Sınav tarihi: 1 Mart 2020

Sınav Açıklanma Tarihi: 26 Mart 2020

Sınava girecek adaylar başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak online olarak yapabilir.

Geç Başvuru ücreti ise 195 ₺ olup geç başvuru yapılacak olan 28 Ocak 2020 tarihinde aynı gün içinde ödenmelidir.

“ÖSYM Yönetim Kurulunun 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından başvuru hizmeti ücreti ile sınav ücreti alınmaz (Geç Başvuru Günü yapılan başvurular bu kapsam dışındadır. Geç Başvuru Günü yapılan başvurularda adaydan sınav ücreti alınır.).”

ÖSYM 2020 YÖKDİL Sınav Kılavuzu’nda:

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir.
Geç başvuru gününde başvurusunu yaptığı halde sınav ücretini aynı gün içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecek, başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecektir.

ifadesi yer almaktadır.

Sınava katılacak adaylar;

Sınav ile ilgili daha detaylı bilgi almak başvuru şartlarını incelemek ve sınav merkezlerini görüntülemek için YÖKDİL Sınav Kılavuzunu mutlaka incelemelidir.

Diğer tüm başvuru ve kılavuz bilgilerini incelemek için 

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

11 − 9 =