2020-2021 Bahar Dönemi AÖF Ara Sınavları Nasıl Yapılacak?

0
133

Anadolu Üniversitesi, 2020-2021 bahar dönemi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ara sınavlarını nasıl uygulayacak?

Sınava giren adaylar, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2020-2021 bahar dönemi ara sınavlarının normalleşme süreci kapsamında nasıl yapılacağını merak ediyor.

AÖF Ara Sınavları Online Olarak Uygulanacak!

2020 yılında yaşanan Covid-19 salgını dolayısıyla ülkemizde eğitim ve öğretim noktasında birçok önlem alınmıştır. Dolayısıyla bulaşının önlenmesi noktasında ilköğretim, lise ve üniversitelerde online eğitime geçiş yapılmıştır. Buna ek olarak Sınavların da online olarak uygulandığı bu süreçte, AÖF gibi birçok katılımcısı olan merkezi sınavlar da online olarak uygulanmıştır.

Ülkemizde 2021 yılı itibariyle virüse karşı belirli gruplara aşılamaların başlamasıyla normalleşme sürecine geçiş adımları atılmaya başladı. Bununla birlikte AÖF sınavlarına giren binlerce öğrenci AÖF ara dönem sınavlarının online olup olmayacağı hususunda Anadolu Üniversitesi’nin açıklamasını beklemekteydi.

2020-2021 Bahar Dönemi AÖF Ara Sınavları Tarihleri 

Anadolu Üniversitesi, 9 Mart 2021 tarihinde adayların beklediği açıklamayı yayınladı. Ülkemizde normalleşme adımlarının atılmasına rağmen 2020-2021 bahar dönemi AÖF ara sınavları online olarak yapılacaktır. Aynı şekilde Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri de sınavları online yapacaklarını ilettiler. Sınavlar iki grupta üçer gün şeklinde uygulanacaktır. Buna göre AÖF ara sınavları; 2. ve 6. yarıyıl dersleri için 10-11-12 Nisan 2021 ve 4. ve 8. yarıyıl dersleri için 17-18-19 Nisan 2021 tarihlerinde uygulanacaktır.

AÖF Dönem Sonu Sınavlarının Nasıl Uygulanacak

Açıköğretim Fakülteleri bulunan Anadolu, Atatürk ve İstanbul Üniversiteleri bu konuda henüz bir açıklama yapmamıştır. Sınav tarihleri akademik takvimlerde belirli olsa da uygulamanın yüz yüze mi yoksa online mı olacağı konusu henüz netleşmemiştir. AÖF dönem sonu sınavlarının uygulamasının salgın sürecine bağlı olarak değişebileceğini düşünmekteyiz. Bununla birlikte Anadolu Üniversitesi AÖF dönem sonu sınavların hakkında da gerekli açıklamayı ilerleyen süreçte duyuracağını iletmiştir.

Kaynak

AÖF hakkındaki diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × three =