2019 Sonbahar YDS Sonuçları Açıklandı

0
96
 
 

2019 Sonbahar YDS sonuçları açıklandı!

2019 yılının 2. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2019-YDS/2) sonuçları beklenenden erken açıklandı. Sınava katılan adaylar 27 Eylül’de sınav sonuçlarını ve cevap kağıtlarını görüntüleyebildiler.

8 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşen 2019 Sonbahar sınavına katılan adayların ÖSYM takviminde sınav açıklanma tarihi 1 Ekim 2019 idi. Fakat 27 Eylül 2019 tarihinde saat 14.50’de sınava katılan adayların heyecanla beklediği sonuçlar ÖSYM resmi sitesinde yayımlandı.

Sınava katılan adaylar sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sınav sonuçlarına erişebilirler.

Adaylar aynı zamanda yine 27 Eylül 2019 tarihinde saat 15.00 itibariyle yayımlanan 2019-YDS/2 sınavına katılan adaylar cevap kağıtlarının görüntülerine, optik okuyucuya işaretledikleri aday cevaplarına ve soruların doğru cevaplarına ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bu tarihten itibaren 10 gün süre ile ulaşabileceklerdir.

ÖSYM resmi sitesi üzerindeki duyuruda: “Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.” ifadeleri de iletilmiş bulunmaktadır.

İl çapında 47 sınav merkezi 41 ilde ( Ankara-Çankaya,Ankara-Yenimahalle,Ankara-Keçiören ve İstanbul-1 (Kadıköy/Maltepe/Ataşehir), İstanbul-2 (Üsküdar/Ümraniye/Beykoz/Şile/Çekmeköy), İstanbul-3 (Beyoğlu/Şişli/Beşiktaş/Kağıthane/Sarıyer), İstanbul-4
(Beyazıt/Bakırköy/Bahçelievler/Zeytinburnu/Fatih),  İstanbul-5 (Avcılar/Esenyurt/Beylikdüzü/Küçükçekmece) ) gerçekleşen 2019-YDS/2 Sınavı; Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılmıştır.

 

 

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

16 + 1 =