Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 9 Öğretim Elemanı Alımı Yapacak!

0
750

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 9 öğretim elemanı alınacağı ile alakalı ilanı 17 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğretim elemanı ilanında toplamda 9 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin birimlerine 2547 sayılı Kanun ve 09.11.2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır. “
İlanda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Kozaklı Meslek Yüksekokulu: Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü, Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü
 • Meslek Yüksekokulu: Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü
 • Güzel Sanatlar Fakültesi: Sahne Sanatları Bölümü
 • Rektörlük: Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Uluslararası İlişkiler Ofisi

İstenilen Belgeler:

Öğretim Görevlisi Kadrolarına Başvuruda İstenen Belgeler:
 1. Dilekçe. ( Üniversitemizin http://personel.nevsehir.edu.tr/ adresinde formlar bölümünden ulaşabilirsiniz.)
 2. Başvuru formu. (Üniversitemizin http://personel.nevsehir.edu.tr/ adresinde formlar bölümünden ulaşabilirsiniz. Formda ilan numarası mutlaka belirtilecektir.)
 3. Öz geçmiş.
 4. Nüfus cüzdanı örneği. (e-Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örneği de kabul edilecektir.)
 5. Diploması veya geçici mezuniyet belgesi ( E-devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler ön değerlendirme ve nihai değerlendirme işlemlerimde kabul edilecektir. e-Devlet harici diploma/mezuniyet belgelerinin mutlaka Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü sureti olmalıdır .) Yabancı yükseköğretim kurumu mezunları da diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgeleri mutlaka ibraz edeceklerdir.
 6. Lisans transkript belgesi. (Mutlaka Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü bir sureti olmalıdır. Karekodlu transkriptler de kabul edilecektir. )Transkript belgesinde her iki not ortalaması bulunan adayların 100’lük sisteme göre mezun olduklarını belgelendirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde lisans not ortalamasının 100’lük sisteme göre eşdeğerliği yönetmelik uyarınca yapılacaktır.
 7. Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf
 8. ALES sonuç belgesi. (Sonuç kontrol kodu bulunan bir sureti)
 9. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan alınan sonuç belgesi (Meslek Yüksekokulu kadrolarında yabancı dil şartı bulunmadığından zorunlu belge değildir)
 10. Tecrübe Belgesi (Önemli Notlar kısmında ayrıntıları yer almaktadır.)
 11. Erkek adaylar için terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge (Askerlik şubelerinden veya e-Devlet üzerinden alınan belge ile başvuru yapılabilecektir.)
 12. Adli Sicil Belgesi

Önemli Notlar:

 1. Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar ilanda belirtilen başvuru adreslerine şahsen ya da posta ile başvuru yapacaklardır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir. Eksik belgeli ve süresi içinde yapılmayan başvurular ile internet üzerinden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış birime ve/veya adrese teslim edilmesinden, postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu olmayıp başvuran sorumludur.
 2. Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, birden fazla kadroya başvurduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
 3. Resmi kurumlarca onaylanmış sureti istenilen belgelerin onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 4. Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversitemiz birimlerine ait web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
 5. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
 6. Yurt dışından alınan diplomaların YÖK Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösteren belgenin aslının veya onaylı suretinin başvuruların eklenmesi gerekmektedir.
 7. İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
 8. Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket/firmadan alınan hizmet belgesi veya durumu kanıtlayan onaylı bir yazı ile belgelendirilmelidir. Bu belge ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK Hizmet Dökümünün gönderilmesi gerekmektedir. Yalnızca SGK çıktısı kabul edilmeyecektir

Sınav Takvimi

 • Başvuru Başlangıç Tarihi : 17.11.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 01.12.2020 (Salı günü mesai bitimine kadar)
 • Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 08.12.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi : 11.12.2020
 • Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 16.12.2020 (Sonuçlar başvuru yapılan birimlerin internet adreslerinde yayımlanacaktır.)

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

ten − four =