İstanbul Gedik Üniversitesi 20 Akademisyen Alımı Yapacak!

0
295

İstanbul Gedik Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

İstanbul Gedik Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği 3 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 14 öğretim üyesi ve 6 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

İstanbul Gedik Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 3 Profesör, 2 Doçent, 9 Doktor Öğretim Üyesi ile 3 Araştırma Görevlisi ve 3 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile aşağıda belirtilen kadrolara öğretim elemanı alınacaktır.”
İlanda yer alan İstanbul Gedik Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Gedik Meslek Yüksekokulu: Bilgisayar Programcılığı
 • Spor Bilimleri Fakültesi: Egzersiz ve Spor Bilimleri, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
 • Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi: Gastronomi ve Mutfak Sanatları

İstenilen Belgeler ve Başvuru Tarihleri:

 1. 1 Adet Fotoğraf
 2. Başvuru Formu (www.gedik.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.)
 3. Öz geçmiş/YÖK Formatlı Öz geçmiş
 4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 5. Öğrenim Belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans varsa Doktora Diploması ve Not Belgeleri Fotokopileri)
 6. ALES Belgesinin Fotokopisi (Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir)
 7. Yabancı Dil Belgelerinin Fotokopileri (Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir)
 8. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge (Bakaya durumda olmamak)
 9. İş Tecrübesi Belgesi (çalışılan yerden alınması ve SGK Hizmet Döküm Belgesi ile gönderilmesi gerekmektedir.)(Daha önce kamuda çalışmış olanlar için hizmet belgesi) (ilan edilen kadroya bağlı olarak gerekli ise gönderilecektir.)
 10. Öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi.
Başvuru Tarihleri
 • Adayların son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yukarıda belirtilen evrakları şahsen veya posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.
 • Postadaki gecikmeler, eksik belgelerle başvuru ve süresi içerisinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemizin web adresinde yayınlanacak olup tebligat niteliğinde olacaktır.
 • Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 • Not: Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. İlanlar ile ilgili tüm bilgiler ve başvuru koşulları Üniversitemizin http://www.gedik.edu.tr adresinde yer almaktadır.
 • Başvuru Adresi: İstanbul Gedik Üniversitesi- Yazı İşleri Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. İlkbahar Sok. No:1 34876 Yakacık-Kartal/İSTANBUL
İLAN TAKVİMİ
 • Duyuru Başlama Tarihi : 03.02.2021
 • Son Başvuru Tarihi : 17.02.2021
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 22.02.2021
 • Sınav Giriş Tarihi : 24.02.2021
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 26.02.2021

“İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen kadrolara öğretim elemanı alınacaktır.”
İlanda yer alan İstanbul Gedik Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik Fakültesi: Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Uluslararası İlişkiler (İngilizce), Sosyoloji
 • Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi: Görsel İletişim Tasarımı,
 • Spor Bilimleri Fakültesi: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Rekreasyon, Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği

 İstenilen Evraklar

 1. Öz geçmiş(YÖK Formatında)
 2. 2 Adet Fotoğraf
 3. Nüfus Cüzdan Sureti
 4. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Diploma onaylı fotokopileri(Profesör ve Doçent adaylar için Doçentlik Belgesi) ile yurt dışından alınmış Diploma, unvan var ise denklik belgelerinin eklenmiş olduğu bir dilekçe ile birlikte başlıca araştırma eserleri, bilimsel çalışma ve yayınlarından oluşan başvuru dosyalarını Profesör ve Doçent adaylar Rektörlüğe, Dr. Öğretim Üyeleri ise ilgili fakülteye ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde (03.02.2021- 17.02.2021) şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. (Profesörler için 6 takım, 1 adet Hard Copy-5 adet CD/USB olacak şekilde, Doçent ve Dr. Öğretim Üyeleri için 4 takım, 1 adet Hard Copy-3 adet CD/USB olacak şekilde)
 5. Eşdeğerliliği YÖK Tarafından Onaylanan Yabancı Dil Sınavına İlişkin Belge. (Varsa)

Başvuru Tarihleri

 • Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Başvuru dosyasında eksik belge olması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren 15 gündür. (Son başvuru tarihi 17.02.2021) İlanlar ile ilgili tüm bilgiler, başvuru koşulları ve başvuru belgesi Üniversitemizin http://www.gedik.edu.tr adresinde yer almaktadır

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14 + fifteen =